Vyberte si tu pravou sedací lavici pro váš interiér


Když si chceme pořídit sedací lavici, je potřeba zvážit několik faktorů, aby se do našeho interiéru hodila co nejlépe. Není jednoduché vybrat tu pravou, ale s několika tipy a radami se to dá snadno zvládnout.

Velikost a materiál

Při výběru sedací lavice je důležité zvážit velikost a materiál. Pokud máte malý byt, nemusí se vám hodit velká sedací lavice, která by zabírala příliš mnoho místa. Naopak, pokud máte prostornější obývací pokoj, můžete si dovolit větší sedací lavici, která bude působit dominantněji a bude sloužit i jako dekorace místnosti. Materiál sedací lavice by měl být zvolen podle vašich preferencí, ale i podle toho, jak bude vypadat v kombinaci s dalším nábytkem v místnosti.

TIP: Pokud máte malý byt, zvažte sedací lavici s úložným prostorem, která vám umožní ukládat různé věci a šetřit tak místo v bytě.

Barva a styl

Důležitým faktorem při výběru sedací lavice je i barva a styl. Pokud máte již určený design celé místnosti, vybírejte sedací lavici, která bude ladit s ostatním nábytkem. Pokud máte rádi klasický styl, snažte se vybírat sedací lavice v těchto barvách: béžová, hnědá, bílá, šedá. Pokud máte rádi moderní styl, můžete si dovolit více odvážné barvy, jako například červenou, zelenou nebo modrou.

TIP: Pokud máte rádi změny a často si měníte interiér, zvažte pořízení sedací lavice v neutrální barvě, kterou můžete snadno kombinovat s dalším nábytkem v místnosti.

Pohodlí

Pohodlí je samozřejmě dalším faktorem, na který bychom neměli zapomínat. Při výběru sedací lavice bychom měli zvážit nejen vzhled, ale i to, jak se na ní bude sedět. Měla by být pohodlná, aby na ní bylo příjemné trávit čas. Pokud máte doma děti, zvažte pořízení sedací lavice s odnímatelným potahem, který je možné prát a udržovat tak sedací lavici v čistotě.

TIP: Při výběru sedací lavice není od věci si ji vyzkoušet přímo v obchodě a zjistit, jak se na ní sedí. Pokud si ji objednáváte online, zvažte nákup u prodejce, který nabízí možnost vrácení zboží bez udání důvodu.

Výběr sedací lavice může být náročný, ale s několika tipy a radami se to dá zvládnout snadno a rychle. Zvažte velikost a materiál, barvu a styl a samozřejmě pohodlí. Vyberte si takovou sedací lavici, která bude nejen krásná, ale i funkční a pohodlná.